Ota yhteyttä

Täytä oheinen lomake niin olemme tarvittaessa sinuun yhteydessä.

Voit myös halutessasi antaa palautetta sivuistamme.

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

Ajankohtaista blog

KEVÄTKOKOUS, 8.5.2018, SWECO OY:N TILOISSA HELSINGIN ILMALASSA

Lissu LVI-Nainen

Illan aluksi kirjailija Maarika Maury esitteli meille ”Ahteri”-trilogiasta kolmannen tuotoksensa, ’Hoppu on Hanurista’, jossa pureudutaan kiireen syihin ja seurauksiin mielenkiintoisten arkielämän tapahtumien värittämänä.

Mistä kiire johtuu ja mitä se aiheuttaa? Miten selviydyn kiireen ja informaatiotulvan keskellä niin työssä kuin kodin arjessa?

Kevätkokouksessa käsiteltiin yhdistyksen sääntömääräisten asioiden lisäksi muita yhdistyksen asioita. Keskustelua käytiin mm. miten aktivoida lisää tyttöjä LVI-alalle. Lisäksi pohdittiin keinoja yhdistyksen näkyvyyden lisäämiseen.

Kokouksessa palkittiin myös vuoden 2018 stipendiaatit. Stipendiaateiksi valittiin Emmi Laine, Tampereen ammattikorkeakoulu (TAMK) sekä yhdessä Maria Wickström, Salon seudun ammattiopisto (SSKKY) ja Ria Majuri-Parkkali, Salon seudun ammattiopisto (SSKKY).

Paikalle oli saapunut stipendiään vastaanottamaan Emmi Laine ja Maria Wickström sekä hänen opettajansa Pentti Ruotsalainen. Onnittelut stipendiaateille!